Folia do samochodu ma wiele korzyści - DomatPLUS
16871
post-template-default,single,single-post,postid-16871,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Folia do samochodu ma wiele korzyści

Folia do samochodu ma wiele korzyści

Jest wiele różnorodnych zalet, z których mogą czerpać korzyści właściciele samochodów, którzy zdecydowali się na założenie ochronnej folii do lakieru.

Jeśli odpowiednio chronisz lakier swojego samochodu, farba pomoże chronić twój pojazd. Dotyczy to ochrony przed słońcem, odłamkami skalnymi, sokiem drzewnym, ptasimi odchodami, solą drogową i rdzą. Chociaż jest kilka sposobów, aby to zrobić, żadna metoda nie jest tak dobra i skuteczna, jak użycie folii chroniącej lakier. To najlepszy sposób na zabezpieczenie lakieru twojego samochodu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, lekkimi wgnieceniami i drobnymi zarysowaniami. Po nałożeniu folii wszystko, co musisz zrobić, aby chronić lakier swojego samochodu, to utrzymać pojazd w czystości.

Folia do samochodu ma wiele korzyści

Foliowanie samochodu jest najlepszą ochroną lakieru

Większość ludzi nakłada powłokę ceramiczną, jeśli chcą, aby lakier wytrzymał dłużej, stosując schematy wymagające niewielkiej konserwacji, które pomijają tradycyjne wymagania dotyczące detali. Chociaż powłoka tworzy bardzo cienką warstwę, aby zmniejszyć mikro otarcia na powierzchni farby, nie wytrzymuje bardziej poważnych zarysowań w takim stopniu, jak folia ochronna. Zdolność do ochrony powierzchni samochodu i lakieru jest kluczową różnicą między powłoką ceramiczną a folią. Wynika to z grubości materiału, składu i sposobu aplikacji. Powłoka ceramiczna jest nakładana w postaci płynnej i wycierana lub natryskiwana. To sprawia, że jej grubość jest niespójna w wielu obszarach.

Natomiast folia to tworzywo termoplastyczne, które dopasowuje się do całej powierzchni pojazdu. Grubość jest spójna na całej powierzchni i dlatego może lepiej chronić lakier przy wyższym napięciu powierzchniowym. To zwiększa skuteczność folii w zapobieganiu uszkodzeniom pojazdu, nawet jeśli powierzchnia lakieru zostanie uderzona z dużą prędkością gradem, kamieniami lub innymi odłamkami drogowymi.

Ponieważ odprysk żwiru jest głębszy przy dużych prędkościach, właściciele samochodów coraz częściej wybierają foliowanie samochodu Wrocław zamiast powłoki ceramicznej czy woskowania. W rzeczywistości folia uretanowa została pierwotnie opracowana dla potrzeb wojska, aby chronić pojazdy i sprzęt, które są droższe niż jakikolwiek samochód osobowy, dlaczego jest to najlepszy wybór.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.