Urlop w pięknym Kazimierzu Dolnym - DomatPLUS
17180
post-template-default,single,single-post,postid-17180,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Urlop w pięknym Kazimierzu Dolnym

Urlop w pięknym Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny znany jest ze swojej wyjątkowej atmosfery, turyści którzy tu przyjeżdżają poszukują wytchnienia od dużych miast, tłoku oraz hałasu.

Kazimierz Dolny to małe miasteczko położone nad Wisłą, które posiada bogatą bazę noclegową, możemy zatrzymać się w hotelach, pensjonatach, kwaterach prywatnych czy też wynająć domek. Z pewnością możemy przyjechać tu całą rodziną, znaleźć wiele atrakcji turystycznych które umilają nam czas.

Urlop w pięknym Kazimierzu Dolnym

Co warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym?

Kazimierz Dolny znajduje się nad Wisłą, dostępny jest długi deptak, możemy spacerować wzdłuż Wisły, podziwiać tutejsze krajobrazy. Możemy udać się w kierunku starych kamieniołomów, zobaczyć wąwozy lessowe, które swoją wyjątkowość zawdzięczają korzeniem, które wiją się po bokach wąwozu. Z pewnością jest to ciekawe miejsce zwłaszcza w lecie gdzie znajdziemy nieco chłodu, jest to także ciekawe miejsce dla fanów wycieczek rowerowych. Z Kazimierza możemy udać się rowerem przykładowo do Nałęczowa, poruszać się leśnymi ścieżkami. Warto odwiedzić także zamek w Janowcu do którego możemy popłynąć promem.

Kazimierz Dolny zawdzięcza swoją nazwę Kazimierzowi Wielkiemu który w XIV wieku ufundował to zamek, był to wówczas ośrodek handlu. Nad Wisłą znajduje się pięć odrestaurowanych spichlerzy w których przechowywane było ziarno, obecnie znajduje się tam muzeum przyrodnicze oraz ośrodki turystyczne. Kazimierz Dolny jako ośrodek turystyczny może zaoferować różne noclegi, jeżeli wybieramy się do Kazimierza całą rodziną warto wynająć domek w ośrodku Moje Miejsce. Ośrodek oferuje wiele atrakcji dla osób dorosłych może być to boisko do tenisa, koszykówki, zagramy to w piłkę nożną czy też siatkówkę plażową. Jest to miejsce przyjazne dzieciom, możemy skorzystać z basenu, placu zabaw, ściany wspinaczkowej, huśtawek oraz piaskownicy. Przed domkami znajdują się parkingi, dostępne są także duże tarasy, gdzie możemy spędzić wieczór przy grillu lub też zorganizować ognisko.

W ośrodku Moje Miejsce mogą wypoczywać także osoby posiadające czworonogi, więcej na temat atrakcji w ośrodku moje miejsce znajdziemy na stronie jak https://www.mmresort.com/moje-miejsce-kazimierz/bedac-u-nas. Może być to ciekawy baza wypadowa do zwiedzania Kazimierza, Nałęczowa, Janowca czy też Puław. Okolice Kazimierza do bardzo piękne tereny, możemy udać się na długi spacer czy też wycieczkę rowerową.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.