Noszenie aparatu ortodontycznego to nie tylko proste zęby - DomatPLUS
16836
post-template-default,single,single-post,postid-16836,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Noszenie aparatu ortodontycznego to nie tylko proste zęby

Noszenie aparatu ortodontycznego to nie tylko proste zęby

Ludzie często decydują się na noszenie aparatów ortodontycznych ze względu na fizyczne korzyści.

Prostsze zęby są uważane za bardziej atrakcyjne, ale istnieje również wiele długoterminowych korzyści zdrowotnych wynikających z noszenia aparatów ortodontycznych, które oznaczają piękniejszy i zdrowszy uśmiech długo po zakończeniu leczenia.

Noszenie aparatu ortodontycznego to nie tylko proste zęby

Leczenie ortodontyczne oraz aparat na zęby we Wrocławiu

Jedną z najważniejszych długoterminowych korzyści zdrowotnych wynikających z noszenia aparatów ortodontycznych jest zapobieganie chorobom dziąseł. Choroba dziąseł to infekcja tkanek miękkich otaczających zęby. Ponad połowa populacji ludzi ma jakąś odmianę tej infekcji. Można to sklasyfikować jako zapalenie dziąseł lub cięższą chorobę przyzębia. Kiedy ktoś ma krzywe lub nierówne zęby, łatwo jest gromadzić płytkę nazębną i resztki jedzenia między zębami. Pozwala to bakteriom na namnażanie się z czasem, ostatecznie infekując dziąsła.

Podobnie jak w przypadku choroby dziąseł, noszenie aparatu ortodontycznego może również zmniejszyć ryzyko rozwoju próchnicy. Kiedy zęby zachodzą na siebie lub są nierówne, są podatne na nierównomierne zużycie. Nie wezmą również równego udziału w procesie gryzienia i żucia i mogą być trudne do czyszczenia. Kiedy ktoś nie jest w stanie usunąć płytki nazębnej i resztek jedzenia spomiędzy zębów, bakterie mogą się gromadzić i rozmnażać. Bakterie niszczą powierzchnię szkliwa zębów, powodując próchnicę. Noszenie aparatów ortodontycznych może pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów poprzez wyrównywanie zębów, dzięki czemu są łatwe do czyszczenia.

Podobnie jak dziąsła i zęby mogą być zaatakowane, tak samo mogą być dotknięte kości, które utrzymują zęby na miejscu. Każdy ząb ma długi korzeń osadzony w kości szczęki. Jeśli bakteriom uda się przeniknąć do dziąseł lub zęba i przedostać się do kości, kość może zacząć erodować i zużywać się. Niewspółosiowość zębów jest jedną z najczęstszych przyczyn erozji kości szczęki, ponieważ niewspółosiowość często wywiera dodatkową siłę na zęby i dziąsła. Tworzy to przestrzenie, w których bakterie mogą się ukrywać i przenikać głębiej, ostatecznie docierając do kości. Nosząc aparat na zęby Wrocław możesz zapobiegać erozji, zapewniając, że każda część kości szczęki jest odpowiednio ćwiczona i że nie ma w jamie ustnej kieszeni, w których mogłaby się ukryć płytka nazębna i bakterie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.