Ile kosztuje podłączenie kominka do komina w 2024 roku? - DomatPLUS
17619
post-template-default,single,single-post,postid-17619,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Ile kosztuje podłączenie kominka do komina w 2024 roku?

Ile kosztuje podłączenie kominka do komina w 2024 roku?

Na montaż kominka decyduje się współcześnie coraz więcej osób. Nic dziwnego, bowiem  to nie tylko efektywny sposób na ogrzanie pomieszczeń, ale również i element dekoracyjny, budujący estetykę aranżacji wnętrza. Jeśli zastanawiasz się, co warunkuje ostateczne koszty takiej inwestycji i ile kosztuje podłączenie kominka do przewodu kominowego, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik, w którym odpowiadamy na pytania, zadawane najczęściej przez potencjalnych inwestorów.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż kominka?

Kominki coraz częściej wykorzystywane są w domach jednorodzinnych, pełniąc funkcję uzupełniającego źródła ciepła. Ci, którzy zdecydowali się na montaż kominka z płaszczem wodnym, korzystają również z możliwości podgrzewania wody użytkowej. Jednak nowoczesne kominki posiadają także cały szereg innych zalet, o których warto wiedzieć, rozważając tego rodzaju inwestycję. To przede wszystkim:

  • niepowtarzalny klimat, budowany przez trzaskający w palenisku ogień, pozwalający zrelaksować się po ciężkim dniu oraz zapewniający przyjemną atmosferę, z której korzystają z chęcią wszyscy domownicy,
  • niepowtarzalne efekty wizualne, zwłaszcza gdy postawimy na kominki, ozdobione dodatkowymi fasadami lub też nowoczesne modele o bardziej designerskim wyglądzie,
  • łatwość utrzymania, bez generowania wysokich kosztów użytkowania,
  • wysoka trwałość, gwarantowana przez prawidłowy montaż urządzenia.

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem inwestycji?

Inwestycja w kominek rodzi konieczność podjęcia całego szeregu istotnych decyzji. Niezwykle pomocny w tym kontekście może okazać się artykuł Co warto wiedzieć, decydując się na montaż kominka w 2024 roku?, którego autor przybliża nam kilka ważnych aspektów, związanych z tego rodzaju przedsięwzięciem. To m.in. wybór odpowiedniego modelu urządzenia, spośród całego wachlarza dostępnych możliwości. 

Wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się nadal tradycyjne kominki opalane drewnem, choć sukcesywnie rosnącą popularność zyskują też niewielkich rozmiarów kominki gazowe oraz kominki elektryczne, które można zamontować nie tylko w domach, ale również i w mieszkaniach. Rozważając montaż urządzenia, należy wziąć pod uwagę także odpowiedni dobór mocy wkładu kominkowego, warunkującego komfort cieplny w pomieszczeniach.

Komu powierzyć montaż kominka?

Wybór odpowiedniego kominka i mocy jego wkładu nie powinien być nigdy dziełem przypadku, podobnie jak decyzja o firmie, która zajmie się jego montażem. Podejmując ją, należy wziąć pod uwagę duże doświadczenie w branży, a – co za tym idzie – umiejętności i wiedzę, warunkujące sukces całego przedsięwzięcia. Takie z pewnością posiada zespół, tworzący firmę Kominki Lexus Andrzej Słoninka z Wrocławia, obecną na rynku już od ponad 10 lat i świadczącą usługi w zakresie produkcji i budowy kominków z kamienia. Korzystając z jej oferty, możesz liczyć na fachowe doradztwo, terminowość i pełen profesjonalizm w działaniu. Wśród innych atutów firmy można wymienić także bezpłatny pomiar i wycenę, dokonywaną na miejscu przez kosztorysanta oraz kompleksową obsługę, począwszy od stworzenia projektu kominka, a skończywszy na jego montażu w domu inwestora.

Kominki Lexus Andrzej Słoninka
ul. Jelenia 56
54-242 Wrocław
Tel: 607 671 150
www: sloninka.pl 

Od czego zależy koszt montażu kominka?

Ostateczne koszty, z jakimi należy liczyć się w trakcie montażu kominka, uzależnione są od kilku istotnych czynników. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

  • aktualne ceny materiałów budowlanych,
  • cenę wybranego wkładu kominkowego,
  • zakres niezbędnych prac,
  •  standard wykończenia i efekt wizualny, który chce uzyskać inwestor.

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również konieczność przeprowadzania dodatkowych elementów instalacji centralnego ogrzewania, co jest niezbędne w przypadku kominków z płaszczem wodnym oraz koszty, związane z podłączeniem kominka do komina.

Ile kosztuje podłączenie kominka do przewodu kominowego?

Jak już zostało wspomniane, ostateczne koszty montażu kominka zależne są m.in. od ceny jego podłączenia do przewodu kominowego. Ta z kolei uwarunkowana jest w znacznej mierze przez region kraju, w którym ma miejsce inwestycja. Jak pokazują dane szacunkowe, najmniej, bo ok. 800-900 zł brutto, zapłacą mieszkańcy Białegostoku, Kielc, Gorzowa Wielkopolskiego, Lublina, Rzeszowa czy Opola. 

Nieco więcej, bo ok. 950 zł należy zapłacić w Bydgoszczy, Olsztynie i Toruniu. Na największe koszty muszą nastawić się natomiast inwestorzy z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy. Tutaj szacunkowy koszt podłączenia kominka do przewodu kominowego oscyluje już w granicy 1000 zł. Można uznać więc, że średni koszt tego rodzaju inwestycji wynosi ok. 911 zł, choć – jak nietrudno się domyślić – będzie on również zależny od rynkowej oferty firmy, wybranej do realizacji inwestycji.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.