Jak wybrać odpowiednie szkło do zastosowania we wnętrzu - DomatPLUS
16973
post-template-default,single,single-post,postid-16973,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Jak wybrać odpowiednie szkło do zastosowania we wnętrzu

Jak wybrać odpowiednie szkło do zastosowania we wnętrzu

Obecnie udoskonalenia w technologii obróbki szkła umożliwiły uzyskanie wszechstronnych i skutecznych rozwiązań dla szerokiej gamy projektów architektonicznych.

W rzeczywistości dostępnych jest tak wiele opcji obróbki szkła, że konieczne jest sprawdzenie różnych produktów i ich właściwości oraz tego, jak wpłynie to na projektowane okien, drzwi, schodów, balustrad, czy ścian i zabudowania pomieszczeń oraz innych elementów konstrukcyjnych wykonanych ze szkła.

Jak wybrać odpowiednie szkło do zastosowania we wnętrzu

Nowoczesna obróbka szkła w Poznaniu

Estetyka i prostota szkła doskonale współgra z jego funkcjonalnością. Wybierając odpowiednie szkło i jego obróbkę możemy sprostać wszystkim oczekiwaniom klientów, niezależnie od tego, czy projektujemy ściankę wydzielającą garderobę, drzwi, schodu, balustradę zewnętrzną, lustro czy kabinę prysznicową. Panele szklane są zwykle sprzedawane w standardowym rozmiarze 2,5 x 3,6 metra. Począwszy od tego rozmiaru, szkło jest przycinane, aby sprostać konkretnym potrzebom projektu. Szkło może być podstawowe i bezbarwne lub zawierać elementy poprawiające właściwości termiczne, wizualne, akustyczne i wiele innych.

Możemy wybrać różne rodzaje szkła dla każdej konkretnej powierzchni, aby projekt był bezpieczny i niezawodny. Na szkle poprzez piaskowanie można uzyskać ciekawe wzory, napisy, można również zmatowić powierzchnię panelu szklanego na balustrady zewnętrzne, drzwi czy ścianki. Szkło laminowane składa się z dwóch szklanych paneli, pomiędzy którymi znajduje się folia z tworzywa sztucznego, zapewnia to lepszą ochronę przed uszkodzeniami. Przykładowo podłogi szklane wymagają wielu warstw laminatu, aby utrzymać ciężar chodzących po nich ludzi.

Obróbki termiczne, takie jak hartowanie lub wzmacnianie cieplne, zwiększają wytrzymałość mechaniczną szkła do 5 razy w porównaniu ze szkłem niepoddanym obróbce, zatem obróbka szkła poznań może być wszechstronnym rozwiązaniem. Jest to doskonała opcja dla szklanych drzwi, które muszą wytrzymywać stałą siłę nacisku podczas otwierania lub zamykania. W budynkach o dużym nasłonecznieniu istnieje większe ryzyko pęknięć szklanych powierzchni na skutek przegrzania. Szkło hartowane daje zwiększoną odporność na uszkodzenia oraz wysokie i niskie temperatury.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.