Jak zahamować wypadanie włosów? - DomatPLUS
17253
post-template-default,single,single-post,postid-17253,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Jak zahamować wypadanie włosów?

Jak zahamować wypadanie włosów?

Zdrowy wzrost włosów to dobrze odżywione cebulki, grube włosy, które lśnią i są mocne.

Aby utrzymać nasze włosy w odpowiednim zdrowiu, z pewnością należy zwracać uwagę na swoją dietę. Zdrowie włosów zależy od witamin, różnego rodzaju minerałów, które odgrywają dużą rolę w cyklu wzrostu włosa, są odpowiedzialne za powstawanie nowych komórek w cebulce. Dzięki witaminom regeneracja włosów może być znacznie przyśpieszona, dodatkowo wzmacniamy włosy, przeciwdziałając ich wypadaniu.

Jak zahamować wypadanie włosów?

Jakie witaminy są ważne dla zdrowia naszych włosów?

Dla naszej skóry, paznokci oraz włosów ważne są melanina, cysteina, ich brak może prowadzić do złego odżywiania włosów, częstszego wypadania zwłaszcza w wieku starszym. Wypadanie włosów może mieć także podstawy związane z genetyką, stresem, jednak możemy bardzo dobrze wpływać na nasze włosy poprzez dostarczenie witamin za pomocą diety lub też suplementów. Dieta powinna być bogata w witaminę D, jest to składnik, który zapobiega wypadaniu włosów, zauważamy to zwłaszcza jesienią, kiedy jest mniej słońca, organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości witaminy D. W tym czasie możemy zauważyć nasilone wypadanie włosów. Warto wówczas szybko zareagować, uzupełniając braki. Dla naszego organizmu ważne jest także żelazo, która odpowiada za dostarczanie energii naszym komórkom, które będą miały bardzo ważne wpływ na łysienie androgenowe, różnego typu łysienie przewlekłe. Cynk bardzo dobrze wpływa na cebulki, wzmocnienie naszych włosów, reguluje metabolizm witaminy A oraz wspomaga produkcję nowych komórek. Jego niedobór może powodować osłabienie tkanek, co będzie także wpływało na osłabienie naszych włosów.

Możemy zastosować dietę, która będzie oparta na warzywach i owocach, aby dostarczać witaminy oraz składniki mineralne. Jednak nie zawsze dieta będzie zaspokajała nasze zapotrzebowanie, w tym przypadku bardzo dobrym pomysłem mogą być suplementy diety. Często oparte są na składnikach naturalnych, może być to wyciąg z zielonej herbaty, ziół, suplementy zawierające dużą ilość witaminy C oraz D. Dzięki temu będziemy uzupełniali wszystkie niedobory składników odżywczych, które będą miały zasadniczy wpływ na zdrowie i wygląd włosów.

Suplementy przeciw wypadaniu włosów to specjalne preparaty, które posiadają w swoim składzie witaminy, minerały oraz wiele składników odżywczych, które wspierają zdrowy wzrost włosów. Możemy wybrać suplementy na bazie witamin, wyciągów z roślin, ziół. Możemy wybrać suplementy na wypadanie włosów w formie wygodnych kapsułek, które będziemy zażywali do posiłku. Suplementy mogą bardzo skutecznie wspomagać każdą dietę. W niektórych przypadkach dieta nie będzie zaspokajała dziennego zapotrzebowania na witaminy przez nasz organizm.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.