Wskazówki, jak poprawić pamięć w miarę starzenia się! - DomatPLUS
17123
post-template-default,single,single-post,postid-17123,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Wskazówki, jak poprawić pamięć w miarę starzenia się!

Wskazówki, jak poprawić pamięć w miarę starzenia się!

Pamięć ludzka jest potężną i tajemniczą siłą.

Zapachy i dźwięki mogą przywoływać wizje z przeszłości lub pozwolić nam przywołać ukochaną osobę. Utrata pamięci – zmaganie się z przypomnieniem sobie nazwisk lub potykanie się o dobrze znane numery telefonów – może być niepokojące. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja pamięć będzie zdrowa i w jak najlepszej formie.Zapisywanie przedmiotów jest zawsze dobrym sposobem na pomoc w zapamiętywaniu. Zapisywanie rzeczy pomaga wzmocnić pamięć o zdarzeniu, zwiększając przepływ krwi do części mózgu, w których przechowywane są wspomnienia. Będziesz mógł lepiej zapamiętać rzeczy, prowadząc dziennik lub pisząc na karteczkach samoprzylepnych.Jeśli jesteś studentem próbującym poprawić swoją pamięć do testu, najgorsze, co możesz zrobić, to wkuwać. Próba nauczenia się tak dużo w zbyt krótkim czasie nie pozwoli ci w ogóle niczego zachować. Złapiesz tylko fragmenty kawałków materiału i nie będziesz w stanie właściwie nauczyć się tego, czego potrzebujesz.Ręczne pisanie to świetny sposób na poprawę pamięci. Pisanie długopisem lub ołówkiem angażuje mózg w inny sposób niż pisanie na komputerze. Możesz skopiować przemówienie, które próbujesz zapamiętać, lub śledzić swoją codzienną listę rzeczy do zrobienia, zapisując w kalendarzu. Jeśli to zapisałeś, możesz zapamiętać nawet bez sprawdzania listy!Staraj się trzymać z daleka od tabletek, które obiecują poprawić twoją pamięć. Wskazówki, jak poprawić pamięć w miarę starzenia się!

W większości przypadków te tabletki nie są skuteczne i mogą powodować problemy fizyczne.

Zamiast tego możesz przyjrzeć się suplementom, takim jak niacyna, tiamina i witamina B-6. Wszystkie one pomagają poprawić tę część mózgu, która zajmuje się pamięcią.Bierz udział w regularnych ćwiczeniach. Ćwiczenia zwiększają dotlenienie mózgu i mogą być pomocne dla Twojej pamięci. Zwiększa również przepływ krwi do mózgu. Może również pomóc w zapobieganiu chorobom, które mogą w przyszłości prowadzić do utraty pamięci. Aktywne ciało prowadzi do aktywnego umysłu.Wiara, że ​​masz słabą pamięć, to samospełniająca się przepowiednia! Jeśli ciągle mówisz sobie i innym ludziom, że masz złą pamięć, to właśnie to będziesz mieć! Jak ze wszystkim, utrzymywanie pozytywnego nastawienia poprawi sytuację, więc przestań przypominać sobie, że jesteś zapominalski, a gdy poprawi się twój światopogląd, poprawi się także twoja pamięć!Staraj się unikać alkoholu, jeśli chcesz poprawić swoją pamięć. Udowodniono naukowo, że alkohol zabija komórki z części mózgu, która wchłania informacje. Jednak większość badań wydaje się udowadniać, że wypicie jednej lub dwóch lampek wina dziennie jest w porządku dla pamięci.Ograniczenie rozpraszania się w twoim najbliższym otoczeniu znacznie pomoże ci coś zapamiętać. Dzwonienie telefonów, krzyki dzieci czy trąbienie klaksonów nie sprzyjają zapamiętywaniu nikomu, więc ogranicz ilość rozkojarzeń, z którymi musi sobie radzić twój umysł, a zwiększysz swoją zdolność zapamiętywania!Jeśli masz problemy z zapamiętywaniem, możesz spróbować technik relaksacyjnych, takich jak joga lub medytacja. Kiedy twoje ciało jest zrelaksowane, twój umysł jest zrelaksowany, co pozwala ci łatwo uczyć się i zapamiętywać rzeczy. Ciężka praca nad umysłem i ciałem znacznie pogorszy zapamiętywanie.Jak przeczytałeś w tym artykule, utrzymywanie zdrowej i silnej pamięci jest łatwe i może być świetną zabawą! Skorzystaj z tych wskazówek, aby zachować trzeźwość umysłu i cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania zawsze potrzebnej nazwy na końcu języka, znajdowania kluczy i pamiętania o mleku!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.