Zima czy lato - kiedy najlepiej zamontować klimatyzację? - DomatPLUS
17610
post-template-default,single,single-post,postid-17610,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Zima czy lato – kiedy najlepiej zamontować klimatyzację?

Zima czy lato – kiedy najlepiej zamontować klimatyzację?

Upał z pewnością nie jednym z nas daje się we znaki. Ratujemy się zimnymi napojami, wiatrakami, wachlarzami i czym tylko możemy, bo czujemy zmęczenie samym funkcjonowaniem. Zima również bywa nieprzewidywalna, często ogrzewanie, które posiadamy docelowo wmontowane w domostwo, nie dogrzewa nas w sposób wystarczający.  Z ratunkiem przychodzi klimatyzacja – zbawienie, na które tak długo czekaliśmy. I wbrew pozorom nie musimy jej używać wyłącznie w lato..

Jaki klimatyzator? 

I tu pojawia się dylemat. Jeżeli chodzi o sam wybór, to wiele zależy od preferencji i potrzeb użytkowników. Na pewno z pomocą mogą przyjść serwisy wyspecjalizowane w omawianym temacie. Jednym z nich jest www.top10klimatyzacje.pl – na ich stronie będziemy w stanie wybrać konkretny model, który spełni nasze wszystkie wymagania. 

Wpływ pogody na montaż

Można powiedzieć, że instalatorzy klimatyzacji są nieustraszeni – pogoda za oknem nie stanowi dla nich przeszkody. Dzięki temu możemy zdecydować się na montaż w dowolnej porze i dowolnym dniu w roku. Jednak istnieją takie przypadki, kiedy lepiej nie decydować się na montaż w czasie mrozów – chodzi tu o ingerencję monterów w strukturę samego budynku. Jeżeli zdecydujemy się na taki montaż, to możemy liczyć się z porządnym wychłodzeniem domostwa, a przecież klimatyzacja jeszcze nie działa. Dodatkowo warto wspomnieć o porach deszczowych – one z kolei skutecznie utrudniają wszelkie prace związane z elektryką i prądem. Oprócz tych dwóch wyjątków – nic nie stoi nam na przeszkodzie, żeby zamówić taką usługę w ciągu trwania zimy. Ale kiedy najlepiej zdecydować się na skorzystanie z usług firm montujących klimatyzacje? 

Klimatyzacja tylko w lato?

Jeżeli ktoś miał do czynienia z tym cudem współczesnej techniki, to z pewnością wie, że dzięki klimatyzatorowi jesteśmy w stanie szybko i skutecznie zniwelować tropikalny klimat w pomieszczeniu – schłodzimy do 20 albo 18 stopni i cieszymy się chłodem. Ale pewnie niewiele osób używa klimatyzacji w zimę, no bo przecież jak? Mróz na zewnątrz, to po co dodatkowo chłodzić w domu? 

Otóż może być to dla niektórych zaskoczeniem, ale klimatyzacji można używać całorocznie, jest to bowiem urządzenie wszechstronne w użytku i możliwościach. Wobec czego możecie zadawać sobie pytanie – ale w jakim okresie najlepiej ją zamontować i gdzie szukać informacji o modelach? 

Kiedy najlepiej zdecydować się na montaż? 

Tak naprawdę to wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy nam na czasie i pieniądzach. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z usług fachowców podczas okresów zimowych, to cena nie będzie taka sama jak w czerwcu czy lipcu – tutaj z pewnością możemy liczyć na mniejsze koszta. Minusem jednak jest brak możliwości przeprowadzenia robót remontowo-budowlanych, dzięki którym skutecznie ukrylibyśmy przewody w ścianach. 

Jeżeli chodzi o lato – pojawiają się dwa problemy. Pierwszy: wyższe ceny dyktowane wysokim popytem; drugi: terminy. Jeżeli rośnie popyt, to i kalendarze monterów stają się coraz bardziej napięte, przez co możemy być skazani na tropiki jeszcze dłużej, niż sami byśmy tego chcieli. W tym wypadku najlepiej skorzystać z okresów przejściowych – wiosna, jesień – kiedy to będą nam sprzyjać warunki pogodowe i czasowe. W tych okresach stosunkowo mniej ludzi decyduje się na montaż klimatyzatora, przez co ceny i terminy mogą być dla nas sprzyjające. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.