Dlaczego sprzątanie biura warto powierzyć profesjonalistom? - DomatPLUS
17615
post-template-default,single,single-post,postid-17615,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Dlaczego sprzątanie biura warto powierzyć profesjonalistom?

Dlaczego sprzątanie biura warto powierzyć profesjonalistom?

Przestrzenie biurowe są wyjątkowo charakterystyczne pod kątem utrzymania czystości, ponieważ wymagają stosowania odpowiednich narzędzi oraz detergentów. Firmy opierające się na pracy biurowej mają bardzo często problemy z zapewnieniem odpowiedniego personelu sprzątającego. Czy warto w takim przypadku postawić na outsourcing i podpisać umowę z firmą sprzątającą? W tym artykule przybliżymy zalety takiego rozwiązania.

Czy warto utrzymywać własny personel sprzątający?

Wiele firm z branży biurowej decyduje się na zatrudnienie własnego personelu sprzątającego. Zalety tego rozwiązania to niezależność i stała dostępność pracowników, co pozwala na szybkie reagowanie w nagłych przypadkach. Jednakże wiąże się to z koniecznością zapewnienia dodatkowego pomieszczenia do przechowywania sprzętów i detergentów oraz zwiększa obciążenie działu kadr z powodu tworzenia dodatkowych stanowisk pracy.

Alternatywą, która może okazać się korzystniejsza, jest zatrudnienie profesjonalnej firmy, takiej jak MG Cleaning firma sprzątająca Kraków, która znajduje się na Os. Bohaterów Września 1A/B, 31-620 Kraków (Tel: 796922235). Firma ta oferuje stałą obsługę biur i przestrzeni firmowych, zapewniając zarówno codzienne sprzątanie, jak i możliwość stałej obecności personelu sprzątającego w biurze.

Jakie jest zakres usług świadczonych przez firmy sprzątające?

Korzystanie z usług serwisów sprzątających jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Wystarczy podpisać umowę zawierającą konkretny zakres obowiązków, by nie martwić się o żaden szczegół z tym związany. Każda firma we własnym zakresie zapewnia sprzęt, detergenty oraz artykuły higieniczne. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej firmy, warto sprawdzić dokładnie pełną ofertę na sprzątanie biur, dostępną na stronie wykonawcy. Zdecydowana większość serwisów zapewnia kompleksowe czyszczenie, uwzględniające również regularne mycie okien. W ramach usług dodatkowych wykonywane może być czyszczenie wykładzin i mebli tapicerowanych. W standardowym zakresie znajduje się mycie i odkurzanie podłóg, sprzątanie sanitariatów, czyszczenie mebli oraz wynoszenie śmieci. 

Czemu warto postawić na usługi profesjonalistów?

Firmy sprzątające zajmujące się obsługą powierzchni biurowych posiadają duże doświadczenie w świadczeniu swoich usług. Wykorzystują profesjonalne sprzęty oraz odpowiednio dostosowane detergenty, które pozwalają na dłuższe utrzymanie efektów. Coraz więcej firm wykorzystuje ekologiczne środki czyszczące, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Profesjonaliści zajmują się również utrzymaniem w czystości sprzętów biurowych, bez ryzyka ich zniszczenia. Duże doświadczenie jest szczególnie pożądane w przypadku firm, które muszą posiadać duże ilości dokumentacji w formie papierowej. Niewłaściwe utrzymanie czystości na meblach służących do przechowywania dokumentacji mogłoby doprowadzić do jej zniszczenia. Dodatkową zaletą korzystania z usług serwisów sprzątających jest fakt, że koszt takich usług jest zdecydowanie niższy, niż utrzymanie własnego personelu sprzątającego. Nie ma konieczności ponoszenia kosztów związanych z utrzymaniem pracowników oraz regularnym zakupem środków czystości. 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.