Księgowość w Londynie – krótki poradnik - DomatPLUS
16645
post-template-default,single,single-post,postid-16645,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Księgowość w Londynie – krótki poradnik

Księgowość w Londynie – krótki poradnik

Wielka Brytania to niemal raj dla przedsiębiorczych ludzi, którzy postanowili tam założyć firmę.

Polityka skarbowa UK oparta jest na zasadach liberalnych, co przekłada się na pozytywny klimat panujący wokół naturalnej dla człowieka inicjatywy gospodarczej. Gdy osoba postanowi założyć tutaj własną działalność, może przeżyć szok kulturowy: nie ma tutaj objaw fiskalizmu, prawo jest dość stałe i przewidywalne w procesie zmian, do tego – a to bardzo ważne zwłaszcza w kontekście polskiej praktyki – biurokracja jest minimalizowana. Warto wspomnieć, że podatek CIT wynosi w Wielkiej Brytanii od 2020 roku siedemnaście procent (wcześniej wynosił dziewiętnaście procent), płaci się go raz w roku, nie trzeba płacić żadnych zaliczek. Podatek PIT sprzyja zarówno pracownikom, jak i pracodawcom (np. tym prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą): wynika to z wysokiej kwoty wolnej od podatku (dwanaście tysięcy dwieście pięćdziesiąt funtów w 2020 roku). Również ubezpieczenie zdrowotne, zwłaszcza w porównaniu z Polską, jest zdroworozsądkowe, bo jego wysokość jest relatywnie niewielka, zależy od dochodów.

Księgowość w Londynie – krótki poradnik

Czy założenie firmy w Londynie jest trudne dla Polaka?

Jako że biurokracja jest ograniczona, założenie działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii jest stosunkowo łatwe i szybkie. Obcokrajowcy, w tym Polacy, też mogą być właścicielami lub współwłaścicielami przedsiębiorstw. Nie trzeba nawet mieszkać w UK, wystarczy, że udowodnisz, iż twoja firma świadczy usługi dla Wielkiej Brytanii. Kwestie urzędowe są załatwiane błyskawicznie, pod tym względem panuje zasada, że urzędy są dla podatnika, a nie podatnik dla urzędów.

Capital Business Links Ltd, jako doświadczona firma świadcząca usługi w zakresie księgowości i doradztwa podatkowego, pomaga Polakom rozliczać się z angielskim fiskusem, a także ułatwia sprawy formalne związane z otwieraniem działalności gospodarczej. Serdecznie zachęcamy do przejrzenia naszej oferty: księgowość Londyn.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.