Jak bezpiecznie stosować środki ochrony roślin? - DomatPLUS
16994
post-template-default,single,single-post,postid-16994,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Jak bezpiecznie stosować środki ochrony roślin?

Jak bezpiecznie stosować środki ochrony roślin?

W przypadku niewielkich występowania obszarów chwastów skuteczną metodą zwalczania jest ręczne pielenie niepożądanych roślin.

Ponieważ nie ma jednego uniwersalnego środka do zwalczania chwastów, kluczowym elementem pozwalającym utrzymać plony wolne od chwastów jest wiedza, z jakimi chwastami masz do czynienia. Takie podejście pozwala zastosować najmniejszą ilość środka chwastobójczego we właściwym czasie, aby opanować wzrost niepożądanych roślin.

Jak bezpiecznie stosować środki ochrony roślin?

Do zwalczania chwastów w rzepaku możemy stosować różnorodne herbicydy

Aby herbicydy przedwschodowe były skuteczne, potrzebne są dwa czynniki, a mianowicie odpowiedni czas i woda. Możesz zastosować takie herbicydy wczesną wiosną lub późną zimą, zanim pojawią się chwasty. Ponieważ herbicydy przedwschodowe ulegają znacznej degradacji w ciągu kilku tygodni, należy ponownie zastosować herbicyd w ciągu 60 dni. Używaj herbicydów przedwschodowych do zwalczania jednorocznych traw, chociaż niektóre preparaty przedwschodowe mogą również zwalczać chwasty szerokolistne.

Zastosuj powschodowe herbicydy po pojawieniu się chwastów, ale gdy są jeszcze młode i łatwe do zwalczenia. Stosując taką agrochemię, najlepiej jest nakładać preparat tylko zarośnięty chwastami obszar, a nie całe pole uprawne. Te herbicydy dzielą się na dwie kategorie, kontaktowe i ogólnoustrojowe. Herbicydy kontaktowe zabijają tylko część rośliny, której dotykają, podczas gdy ogólnoustrojowe wchłaniają się w roślinę i powodują uszkodzenia w całej roślinie. Z tego powodu herbicydy ogólnoustrojowe są często bardziej skuteczne w przypadku zwalczania chwastów wieloletnich.

Herbicydy powschodowe dzielą się na dwie dodatkowe podkategorie, a mianowicie selektywne i nieselektywne. Różnica polega na tym, jakie rośliny zabijają. Nieselektywne herbicydy zabijają każdą żywą roślinność, dlatego używaj ich tylko w miejscach i sytuacjach, w których jest to pożądany efekt. Następnie trzeba odczekać co najmniej dwa tygodnie przed ponownym zasadzeniem. Selektywne środki chwastobójcze niszczą tylko określony rodzaj roślin, taki jak chwasty szerokolistne, co jest skuteczne jako zwalczanie chwastów w rzepaku.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.