Dowiedz się, jak kontrolować cukrzycę za pomocą tych wskazówek - DomatPLUS
17159
post-template-default,single,single-post,postid-17159,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Dowiedz się, jak kontrolować cukrzycę za pomocą tych wskazówek

Dowiedz się, jak kontrolować cukrzycę za pomocą tych wskazówek

Jeśli chodzi o cukrzycę, musisz upewnić się, że nie tylko otrzymujesz dobrą radę, ale natychmiast podejmujesz działania.

Ma to kluczowe znaczenie dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby żyć długo i zdrowo z cukrzycą lub bez niej.Aby być zdrowym w trakcie zachorowania na cukrzycę, bardzo ważne jest spożywanie odpowiedniego rodzaju pożywienia. Dobrze jest przejść na produkty bogate w błonnik , takie jak produkty pełnoziarniste. Te rodzaje żywności zawierają rafinowane węglowodany, które pomagają zmniejszyć ryzyko związane z cukrzycą.Nie opuszczaj posiłków, zwłaszcza śniadania. Jeśli między posiłkami upłynie zbyt dużo czasu lub całkowicie pominiesz posiłek, ryzykujesz, że poziom glukozy we krwi spadnie zbyt nisko. Diabetycy, którzy jedzą śniadanie, obiad i kolację bez pomijania posiłków, znacznie częściej mają normalne odczyty stężenia glukozy.Pieczenie własnego chleba, puszkowanie własnych warzyw, a nawet mielenie własnej mąki jest o wiele zdrowsze niż kupowanie jej w sklepie. Zaoszczędzisz też mnóstwo pieniędzy i będziesz wiedział, co dzieje się z jedzeniem, które spożywasz. Cukrzyca musi uważać na każdy składnik, a jeśli TY zmierzysz i umieścisz je wszystkie, ułatwi to śledzenie!Nacisk na stopy może spowodować poważne szkody u cukrzyka, więc upewnij się, że kupujesz buty, które są dokładnie w odpowiednim rozmiarze i mają amortyzację dla twoich stóp. Istnieją nawet specjalne buty dla diabetyków, które mają specyficzne cechy, które są korzystne dla wrażliwych stóp, takich jak Twoja.Jeśli ziewasz częściej niż zwykle w porze dnia, w której zwykle jesteś pełen energii, przyczyną może być niski poziom glukozy we krwi. Wykonaj pomiary cukru we krwi, aby potwierdzić, czy tak jest; z biegiem czasu powinieneś być w stanie zidentyfikować standardowe reakcje organizmu na zmiany poziomu glukozy.Aby zaspokoić swój słodki ząb bez narażania zdrowia, zrezygnuj z niepotrzebnych węglowodanów w swojej diecie. Zmniejszenie spożycia węglowodanów może wystarczyć, aby małe ciastko lub kawałek ciasta były w porządku. Dowiedz się, jak kontrolować cukrzycę za pomocą tych wskazówek

Porozmawiaj z lekarzem o swojej diecie i zobacz, ile węglowodanów musiałbyś ograniczyć, aby móc cieszyć się ulubionymi słodyczami.Jeśli chcesz wybrać przysmak, który może być bogaty w cukier, wybierz produkt, który jest również bogaty w białko.

Na przykład lody zawierają dużo białka, które pomaga rozłożyć zawarty w nich cukier. Inną opcją jest sernik z wysokobłonnikową skórką. Jogurt z jagodami również może być świetną ucztą, zwłaszcza jeśli używasz beztłuszczowego niesłodzonego jogurtu, takiego jak kefir.Jeśli jesteś cukrzykiem, który nigdy nie palił lub nie palił od 6 miesięcy, możesz porozmawiać z lekarzem na temat stosowania insuliny wziewnej. Ostatnie badania medyczne wykazały, że insulina wziewna może być skuteczniejsza w leczeniu cukrzycy niż tabletki lub zastrzyki.Kiedy masz cukrzycę, ważne jest, abyś był jak najbardziej aktywny. Jest to ważne, aby utrzymać ogólny układ odpornościowy w jak najlepszej kondycji, a także zapewnić zdrowy układ krążenia. Zaparkuj samochód na odległym miejscu parkingowym lub wejdź po schodach, jeśli masz taką możliwość.Podsumowując, dla własnego dobrego samopoczucia ważne jest, aby zwracać uwagę na informacje zawarte w tym artykule, aby zapobiec wystąpieniu cukrzycy lub utrzymać ją pod kontrolą. Mamy nadzieję, że albo nauczyłeś się czegoś nowego, albo uznałeś to za pomocne w walce z cukrzycą.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.