Jak bezstresowo przygotować się do przeprowadzki? - DomatPLUS
17552
post-template-default,single,single-post,postid-17552,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Jak bezstresowo przygotować się do przeprowadzki?

Jak bezstresowo przygotować się do przeprowadzki?

Przeprowadzka jest procesem niezwykle złożonym, a ilość rzeczy, o jakie trzeba zadbać w jej trakcie, może przyprawić o ból głowy. W naszym artykule podpowiemy więc, w jaki sposób zorganizować prace przy przenoszeniu naszego dobytku w nowe miejsce tak, by nie doświadczyć ani przez chwilę negatywnych emocji.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Kluczowe znaczenie dla uniknięcia stresu w trakcie przeprowadzki ma odpowiednie przygotowanie się do niej. Warto przy tym pamiętać, że powinniśmy zacząć planowanie działań jak najwcześniej. Dobrym pomysłem jest też wyszukanie zawczasu przedsiębiorstwa, które zapewnia transport i przeprowadzki Wrocław, firma przeprowadzkowa MKL, by przekonać się, jak szeroki zakres pomocy w trakcie przenoszenia dobytku do nowego miejsca zamieszkania oferują podmioty z tej branży. Konieczne jest też dokładne ustalenie harmonogramu prac, tak, by wiedzieć, kiedy i w jakiej kolejności je wykonać.

Co zrobić w trakcie przeprowadzki z niepotrzebnymi rzeczami?

Jednym z naszych pierwszych działań po ustaleniu planu powinno być spisanie rzeczy, które chcemy przewieźć w nowe miejsce. Co oczywiste, niektóre nasze przedmioty okażą się zbędne. Co z nimi zrobić? Możliwości jest kilka. Jeżeli mamy czas, możemy rozważyć ich sprzedaż na jednym z portali internetowych. Niepotrzebne rzeczy można również:

  • oddać znajomym,
  • przekazać na cele charytatywne,
  • wyrzucić.

Jeżeli zdecydujemy się na ostatnie z wymienionych rozwiązań, musimy pamiętać, że przedmioty o dużych gabarytach (meble, dywany) muszą zostać zutylizowane w odpowiedni sposób. W większości miast co jakiś czas organizowane są ich zbiórki — podstawiane są wówczas specjalne kontenery. Jeżeli nie chcemy czekać na podobną akcję, powinniśmy oddać niepotrzebne rzeczy o dużych rozmiarach do PSZOK.

Co będzie potrzebne do zorganizowania przeprowadzki?

Warto również zadbać o skompletowanie wyposażenia, które będzie nam potrzebne do zapakowania przenoszonych rzeczy. W jego skład powinny wchodzić pudełka, nożyczki, taśma klejąca oraz folie do zabezpieczania pakunków (stretchowa oraz bąbelkowa). Dobrym pomysłem może być również zakup toreb o dużych rozmiarach — przydadzą się one do spakowania odzieży.

Jak spakować rzeczy w trakcie przeprowadzki?

Kiedy już zgromadzimy niezbędne akcesoria, możemy przystąpić do pakowania naszego dobytku. Trzeba zwrócić przy tym uwagę na zachowanie porządku: rzeczy powinny zostać ułożone według kategorii, a następnie załadowane do odpowiednio opisanych pudeł i toreb. 

Nie można zapomnieć o wypełnieniu pustej przestrzeni kartonów — dzięki temu zabezpieczymy delikatne przedmioty przed uszkodzeniem. Osobno należy zapakować rzeczy o dużej wartości — w trakcie przeprowadzki trzeba mieć na nie szczególne baczenie. Ważną kwestią jest  też przygotowanie do transportu mebli (jeżeli istnieje taka możliwość, powinniśmy je rozłożyć na mniejsze elementy, warto też pomyśleć o zabezpieczeniu ich powierzchni).

Jak przewieźć rzeczy do nowego mieszkania?

Kiedy już wszystko jest gotowe, pozostaje przewieźć rzeczy do nowego lokum. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy przeprowadzkowej;
  • przewieźć wyposażenie własnym transportem (o ile nim dysponujemy).

Szczególnie warta polecenia jest pierwsza z wymienionych tu opcji: decydując się na usługi profesjonalistów, możemy liczyć nie tylko na szybkie i sprawne przewiezienie naszych rzeczy, lecz również na pomoc na każdym etapie przeprowadzki.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.