Jakie elementy auta diagnozowane są w podczas przeglądu? - DomatPLUS
17317
post-template-default,single,single-post,postid-17317,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Jakie elementy auta diagnozowane są w podczas przeglądu?

Jakie elementy auta diagnozowane są w podczas przeglądu?

Właściciele samochodów, motocykli, ciągników czy też przyczep powinni poddawać je badaniom technicznym, jest to tak zwany przegląd rejestracyjny.

Należy zwrócić uwagę na okres ważności badania, w przypadku nowego samochodu jest to 3 lata, następnie 2 lata, auta starsze niż 5 lat należy poddawać przeglądowi co roku. Przeglądy aut są zunifikowane, diagności posiadają wytyczne, wiedzą jakie elementy auta należy sprawdzić.

Jakie elementy auta diagnozowane są w podczas przeglądu?

Przegląd rejestracyjny auta jest ważny ze względów bezpieczeństwa

Badania techniczne są konieczne w celu dopuszczenia pojazdu do ruchu publicznego, przegląd odnosi się do stanu technicznego, sprawdzane jest także wyposażenie dodatkowe, takie jak trójkąt czy też gaśnica. Wiele aspektów badania technicznego dotyczy bezpośrednio bezpieczeństwa, dlatego kierowcy nie powinni zwlekać z wykonaniem badań technicznych. W stacji diagnostycznej sprawdzany jest układ hamulcowy, ilość płynu, stan klocków hamulcowych, jeżeli diagnosta zauważy, że auto hamuje nierównomiernie. Obecnie samochody posiadają wiele układów elektronicznych, które zarządzają pracą silnika czy też skrzyni biegów. Dlatego diagności powinni posiadać odpowiedni specjalistyczny sprzęt, który umożliwi badanie auta, w ten sposób można wykryć wiele ukrytych problemów. Ważne jest badanie układu kierowniczego, na którym mogą występować luzy, sprawdza się drążki kierownicze, połączenia gumowe oraz zbieżność kół. W przypadku jeżeli zbieżność jest nieprawidłowa, auto mogłoby zbaczać z toru jazdy, co mogłoby prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Dodatkowo badany jest układ wydechowy, zawartość substancji niebezpiecznych, toksycznych. Określają to normy, diagnosta podłączy do rury wydechowej urządzenie, które przeprowadza odpowiedni test. Następnie należy sprawdzić stan zawieszenia, amortyzatorów, które z czasem ulegają zużyciu, wahacze, sprężyny. Sprawdzany jest także stan ogumienia, głębokość bieżnika, ogólny stan opon. Należy zwrócić uwagę także na stan szyb, nie powinny być one popękane, należy sprawdzić pasy bezpieczeństwa oraz dokonać ogólnej diagnozy nadwozia auta.

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, aby wykonać przegląd rejestracyjny Lublin jest miastem, gdzie znajdziemy specjalistyczne stacje kontroli. Można dokonać w nich przeglądu aut osobowych, ciężarowych, jak również przyczep czy motocykli. W ten sposób nie tylko unikniemy mandatów w razie kontroli policji, ale także upewnimy się, że auto jest dla nas w pełni bezpieczne.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.