Windykacja zagraniczna – co trzeba wiedzieć? - DomatPLUS
16693
post-template-default,single,single-post,postid-16693,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Windykacja zagraniczna – co trzeba wiedzieć?

Windykacja zagraniczna – co trzeba wiedzieć?

Kontakty z zagranicznymi kontrahentami mogą być dla firmy bardzo opłacalne, gdyż firmy z zagranicy są gotowe więcej zapłacić za produkty i usługi, dlatego że za granicą ogólnie ceny różnych towarów i usług są wyższe i mimo że w Polsce może kupić je taniej, to polskie firmy i tak zarabiają, dlatego że na własnym rynku musiałyby takie produkty lub usługi sprzedać w niższych cenach.

Problemem mogą być jednak nieterminowe płatności lub w ogóle brak płatności. Kiedy taka sytuacja ma miejsce, firma powinna kontaktować się z swoim dłużnikiem i spróbować wymusić na nim uregulowanie płatności. Kiedy to nie będzie możliwe, konieczna stanie się windykacja zagraniczna, czyli polecenie ściągnięcia należności wykwalifikowanej firmie zajmującej się odzyskiwaniem długów.
Windykacja zagraniczna – co trzeba wiedzieć?

Jak odbywa się windykacja zagraniczna?

Klienci zwykle nie interesują się tym, jak w zasadzie przebiega windykacja. Dla nich najważniejszy jest efekt, czyli możliwość odzyskania całego długu lub przynajmniej znacznej jego części. Zwykle klienci firm windykacyjnych nie zagłębiając się w tajniki pracy swoich kontrahentów, ale niektórzy chcą wiedzieć, jak odzyskiwany jest ich dług. Przede wszystkim firma windykacyjna wykonuje research w związku z dłużnikiem i sprawdza go. Następnie stara się skontaktować z dłużnikiem i przedstawić profesjonalnie sytuację oraz poinformować o obowiązywaniu długu i o wysokości tego długu, a następnie negocjować warunki spłaty zadłużenia. To od działania firmy windykacyjnej zależy, czy dług będzie spłacony i kiedy będzie spłacony. Windykatorzy często godzą się na ratalną spłatę długu, a kiedy nie ma to miejsca, informują o nieskuteczności działań i konieczności wytoczenia pozwu sądowego. Windykacja zagraniczna jest ogólnie trudniejsza niż na terenie tego samego kraju, bo w grę wchodzą inne zasady prawne i trudność w kontakcie z dłużnikiem. Nie oznacza to jednak, że nie jest skuteczna.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.