Nie masz klimatyzacji w mieszkaniu, a chciałbyś choć trochę uchronić się przed upałem? - DomatPLUS
16589
post-template-default,single,single-post,postid-16589,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Nie masz klimatyzacji w mieszkaniu, a chciałbyś choć trochę uchronić się przed upałem?

Nie masz klimatyzacji w mieszkaniu, a chciałbyś choć trochę uchronić się przed upałem?

Choć w ostatnich czasach zima przypomina nam sobie o swoim istnieniu to możemy śmiało stwierdzić, że od dłuższego czasu w naszym kraju nie istnieje coś takiego jak zima.

Nie mniej jednak, skoro zimy nie ma, to naturalne jest to, że z kolei lato daje nam się znacząco we znaki. Praktycznie co roku, od dobrych już kilku lat możemy doświadczyć naprawdę uprzykrzających życie upałów. Temperatury w cieniu sięgające niemal czterdziestostopniowego upału to praktycznie standard, do którego zaczęliśmy się powoli przyzwyczajać. Wymarzonym przedmiotem w każdym mieszkaniu w taką właśnie pogodę jest porządny klimatyzator. Jednak w starszym budownictwie nie jest to niestety możliwe, a same koszty takiej inwestycji mogą wybiegać daleko poza możliwości typowego Kowalskiego. Nie masz klimatyzacji w mieszkaniu, a chciałbyś choć trochę uchronić się przed upałem?

Jak więc możemy w inny sposób sobie pomóc, by uniknąć negatywnych skutków mocnego nasłonecznienia pomieszczeń w upalne dni? Jest na to jedno proste rozwiązanie o którym przeczytasz w dalszej części artykuły.

Jeśli jedna ze stron naszego mieszkania w bloku w okresie letnim jest ciągle nasłoneczniona, a żaluzje lub rolety zamontowane na oknach nie pomagają, to powinniśmy się zastanowić nad rozwiązaniem od dawna stosowanym przez Włochów. Mowa tutaj oczywiście o szeroko stosowanych przesłonach na okna, balkony czy chociażby tarasy. To prosta konstrukcja, która dzięki zamocowaniu pod kątem odpowiednio wcześnie odbiera ciepło przekazywane przez promienie słoneczne. Wykonane może być z materiału sztucznego lub naturalnego w zależności od klimatu jaki panuje w danym miejscu. Wiadomym jest, że sztuczne materiały lepiej się czyszczą, czasami wystarczy zwykła gąbka z mydłem. Dlatego też, jeśli nie stać Cię na montaż klimatyzatora z prawdziwego zdarzenia lub warunki jakie stawia spółdzielnia mieszkaniowa na to nie pozwalają, to czas, byś zastanowił się nad produktem znanym szerzej jako osłony tarasowe. To właśnie dzięki nim, znacząco możesz poprawić komfort swojego życia podczas niesamowitych upałów.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.