Na jakie nasiona konopi indyjskich warto się zdecydować - DomatPLUS
16915
post-template-default,single,single-post,postid-16915,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Na jakie nasiona konopi indyjskich warto się zdecydować

Na jakie nasiona konopi indyjskich warto się zdecydować

Jeśli kupujesz od renomowanego sprzedawcy lub z banku nasion, uprawa marihuany z takich wysokiej jakości nasion jest najlepszym sposobem na zapewnienie, że twoje rośliny będą miały solidną genetykę i będą odporne, co oznacza, że nie będą chorować ani nie będą wrażliwe na szkodniki.

Ponadto kupowanie od renomowanego hodowcy lub banku nasion da ci wyobrażenie o tym, jak dana odmiana będzie wyglądać i pachnieć, jak będzie rosła i ile da plonów podczas zbiorów.

Na jakie nasiona konopi indyjskich warto się zdecydować

Konopie indyjskie odmiany mazar dutch passion

Główną wadą uprawy roślin z nasion jest to, że nie ma gwarancji co do tego, co otrzymasz – jeśli kupisz zwykłą paczkę nasion konopi, będzie to mieszanka osobników męskich i żeńskich. Będziesz musiał je przeskalować, aby zidentyfikować samce i pozbyć się ich, ponieważ nie chcesz, aby twoje rośliny żeńskie produkowały nasiona, tylko pąki. Określanie płci roślin marihuany może być czasochłonnym procesem, a jeśli nie usuniesz samców, istnieje ryzyko, że nawet jedna roślina męska może zapylić całą uprawę, powodując, że wszystkie żeńskie rośliny wyprodukują nasiona.

Jednym ze sposobów na uniknięcie czasochłonnego określania płci roślin jest kupowanie nasion feminizowanych, co zapewnia, że każda zasiana roślina będzie produkować pąki. Możesz także zminimalizować te problemy i uniknąć kłopotów z kiełkowaniem nasion i określaniem płci roślin, zaczynając uprawę od klonów. Oprócz hodowli marihuany poprzez nasiona lub rozmnażanie płciowe, możesz również rozmnażać roślinę poprzez klonowanie lub rozmnażanie bezpłciowe. Klon to szczep, który jest genetycznie identyczny z rośliną, z której został pobrany.

Dzięki klonowaniu możesz stworzyć nowe zbiory z dokładnymi replikami ulubionej rośliny. Ponieważ geny są identyczne, klon da ci roślinę o takich samych cechach jak matka, takich jak smak, profil kannabinoidowy, jakość i ilość plonów, czas wzrostu. Więc jeśli natkniesz się na konkretny szczep lub fenotyp, który naprawdę lubisz, jak mazar dutch passion, możesz chcieć go sklonować, aby rozmnożyć więcej pąków, które mają te same efekty i cechy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.