Kredyt hipoteczny z niskimi kosztami dodatkowymi - DomatPLUS
17268
post-template-default,single,single-post,postid-17268,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Kredyt hipoteczny z niskimi kosztami dodatkowymi

Kredyt hipoteczny z niskimi kosztami dodatkowymi

Osoby, które chcą zakupić na kredyt dom lub mieszkanie, muszą wiązać się z dość wysokim kosztem związanym z kredytem hipotecznym.

Obecnie możemy uzyskać go w wielu bankach, jak również w firmach prywatnych, które oferują różne oprocentowanie, wymagają ubezpieczenia, często pożyczki wiążą się także z różnymi kosztami dodatkowymi. Dlatego określenie rzeczywistego kosztu kredytu, wysokości raty, jaką będziemy spłacali, jest dość trudna. Często kwotę raty uzyskamy dopiero po złożeniu wniosku o przyznanie kredytu, po czym bank po analizie odpowie nam, czy możemy uzyskać kredyt, w jakiej kwocie oraz jakie będą koszty.

Kredyt hipoteczny z niskimi kosztami dodatkowymi

Jak podnieść zdolność kredytową?

Często banki odmawiają klientom kredytu w wysokości jakiej oni oczekują, może być to kwota niższa od 20 czy 30%, co może być związane ze zdolnością kredytową danej osoby. Warto zwrócić uwagę na wkład własny, który obecnie wynosi około 20%, jednak jeżeli zwiększymy tą kwotę, wówczas mamy większe szanse na uzyskanie kredytu w kwocie, jakiej potrzebujemy. Dodatkowo zwiększamy nasze szanse poprzez spłatę wcześniejszych zobowiązań, niekiedy mogą być to małe kredyty związane z zakupem telewizora czy też przy sprzętu AGD, które obniżają naszą zdolność kredytową. Możemy także brać kredyt ze współmałżonkiem, bliską rodziną, dzięki czemu nasza zdolność kredytowa będzie wyższa, będziemy mogli liczyć na większą kwotę, jaką pożyczy nam bank.

W przypadku jeżeli posiadamy kilka kredytów, możemy je skonsolidować, określić niższą ratę, dzięki czemu nasza zdolność kredytowa wzrośnie. Dodatkowo zwracamy uwagę na koszty związane z utrzymaniem mieszkania, czynszem, mogą być to dodatkowe raty za auto w leasingu, czy też wiele innych kosztów, jakie ponosimy co miesiąc. Możemy skorzystać także z pomocy doradcy finansowego, który będzie wiedział, w jaki sposób pomóc nam w uzyskaniu kredytu w odpowiedniej kwocie. Doradcy mogą przeanalizować umowę z bankiem, określić w którym banku będziemy mieli największe szanse na uzyskanie kredytu. Dodatkowo zajmują się analizą umowy, pomogą przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, które składamy wraz z wnioskiem o przyznanie kredytu hipotecznego.

Doradca kredytowy pomoże nam na wszystkich etapach ubiegania się o kredyt hipoteczny, z ofertą możemy zapoznać się na stronie internetowej https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny. Doradca będzie analizował oferty kilkudziesięciu banków, sprawdzi najniższe raty, promocje, wysokość raty, prowizje, dzięki czemu może wybrać bank, w którym uzyskamy tani kredyt hipoteczny. Dodatkowo dzięki niemu możemy znacznie skrócić formalności, w wielu przypadkach może także negocjować z bankiem indywidualne warunki umowy kredytowej.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.