Ożyw swój ogród dzięki tym przydatnym wskazówkom. - DomatPLUS
17144
post-template-default,single,single-post,postid-17144,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Ożyw swój ogród dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Ożyw swój ogród dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Niewiele rzeczy jest tak satysfakcjonujących jak ogrodnictwo.

Oglądanie, jak roślina rośnie od nasionka do dojrzałej rośliny, jest zabawne i satysfakcjonujące. Czytając poniższe wskazówki, możesz zyskać nowy wgląd w swój ogród i poszerzyć swoje techniki. Nawet najbardziej podstawowe działania mogą przynieść zadowalające i zauważalne rezultaty.Sadząc ogród warzywny na przyszły sezon, ważne jest, aby niektóre plony wykonać w płodozmianie. Na przykład ziemniaki i pomidory należy sadzić w innym miejscu, ponieważ oba są podatne na te same choroby. Utrzymuj zdrowy i kwitnący ogród warzywny, ucząc się, które uprawy wymagają rotacji i dlaczego.Użyj mydła w kostce, aby zapobiec zabrudzeniu pod paznokciami. Zanim zaczniesz pracować w ogrodzie, zeskrob paznokciami kostkę mydła. Stworzy to barierę chroniącą przed brudem. Gdy skończysz prace w ogrodzie, mydło szybko i łatwo się zmyje, pozostawiając Twoje paznokcie lśniące czystością.Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, wybierz jeden rząd w swoim ogrodzie, aby pomieścić różne warzywa. Wypróbuj rzadkie lub nietypowe uprawy, których nie chciałbyś w obfitości, ale które mogą ożywić posiłek, który przygotowujesz przy użyciu zwykłych upraw. Sadź rośliny w tym rzędzie przez dłuższy czas, aby zawsze mieć wybór warzyw do spróbowania.Przy usuwaniu i przesadzaniu bylin ważne jest również uzupełnienie gleby. Jeśli usuniesz dużą liczbę bylin, a następnie przesadzisz je ponownie bez dodawania dodatkowego kompostu i gleby, grządka będzie niższa, zmniejszając drenaż i cyrkulację powietrza. Ponadto kompost zastąpi składniki odżywcze, które zostały zużyte przez poprzednie sezony wegetacyjne.Ogrodzenia i ściany przykrywaj pnączami. Ożyw swój ogród dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Wspinaczka po liściach to świetny sposób na ukrycie nieestetycznych elementów na swojej posesji, czasami w ciągu jednego sezonu.

Mogą przerastać krzewy i drzewa, a nawet przykrywać altanę. Są naturalne pnącza, które wykorzystują wąsy lub łodygi do owinięcia się wokół dowolnej powierzchni, podczas gdy inne muszą być związane sznurkiem lub liną. Niektóre z najbardziej niezawodnych odmian to wisteria, powojniki, jaśmin, wiciokrzew i róże pnące.Woda roślinna jest wspaniałym nawozem. Następnym razem, gdy będziesz gotować lub gotować warzywa na parze, odstaw na bok gotującą się wodę. Ta woda jest pełna składników odżywczych i zapewni przyjemny, odżywczy zastrzyk do Twojego ogrodu. Upewnij się, że woda jest dokładnie schłodzona, ponieważ gorąca woda może uszkodzić, a nawet zabić korzenie roślin.Sadząc sadzonki pomidorów, posadź je aż do pierwszego zestawu liści. Pozwala to roślinie wyhodować większy i głębszy system korzeniowy. Im więcej korzeni wykiełkuje twoja roślina, tym więcej pomidorów roślina będzie w stanie utrzymać i tym bardziej będą aromatyczne.Zrób własny kompost z wyprzedzeniem, zamiast go kupować. Dodanie kompostu do ogrodu zapewnia roślinom niezbędny impuls do pomyślnego wzrostu. Zacznij odkładać ścinki trawy, zgrabione liście, skorupki jaj i skórę z owoców i warzyw w solidnym koszu na 6 miesięcy przed sezonem ogrodniczym. Twój kompost będzie gotowy do zmieszania z brudem w dniu sadzenia.Kupując nasiona do swojego ogrodu, upewnij się, że kupujesz nasiona oznaczone jako „certyfikowane ekologiczne”. Gwarantuje to, że Twoje rośliny będą ekologiczne przez cały okres życia, a kupowane nasiona nie będą zanieczyszczone nawozami chemicznymi ani pestycydami. Uważaj na etykiety, takie jak „zmodyfikowany genetycznie” lub wszelkie wzmianki o „naturalnym”, które nie zawierają wyrażenia „certyfikowany organiczny”.Nikt nie powiedział, że ogrodnictwo jest łatwe. Jednak niewielu powie, że nie jest to warte wysiłku. Jak w przypadku wszystkiego, co wymaga wysiłku, potrzebny jest czas i cierpliwość. Poświęciłeś już chwilę na przeczytanie tych wskazówek, więc przejmij inicjatywę i wypróbuj te wskazówki. Nie pożałujesz, a może nawet będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.