17 kwi Składniki majątku zajmowane przez komorników – kluczowe informacje
Komornik sądowy może zajmować wiele składników majątkowych, które są własnością dłużnika i mogą służyć jako forma zabezpieczenia wierzyciela.
Pole działania takich urzędników jest bardzo szerokie i przekłada się na wysoki poziom skuteczności, tym bardziej, że są uprawnieni do przymusowego ściągania należności. Warto uzyskać więcej informacji na temat tego w jaki sposób możliwe jest odzyskiwanie długu.
Co warto wiedzieć o zajmowaniu majątku przez komornika?
Wśród elementów majątku zajmowanych przez komornika znajdują się między innymi ruchomości. Mogą to być meble, sprzęt AGD i RTV, samochody, motocykle, sprzęt sportowy czy kolekcje sztuki. Komornik może zajmować także nieruchomości, np. domy, mieszkania, działki. Nie należy też zapominać o szeroko pojętych prawach majątkowych. Do praw majątkowych, które mogą zostać zajęte przez komornika, należą np. prawa autorskie, udziały w spółce czy prawa z umowy o dzieło. Komornik ma prawo zajęcia rachunków bankowych dłużnika i pobrania z nich środków na spłatę długu.
Komornik może zajmować także składniki majątkowe przedsiębiorstwa, takie jak maszyny, narzędzia czy zapasy towarowe. Zarówno w przypadku takich składników, jak również ruchomości, ich spieniężenie jest możliwe w ramach licytacji przeprowadzanej przez komornika. Warto również pamiętać o tym, że w przypadku, gdy dłużnik jest zatrudniony, komornik może zająć jego wynagrodzenie na spłatę długu. Ponadto często dłużnicy samodzielnie wykonują przelewy lub dokonują wpłat gotówkowych, aby jak najszybciej pozbyć się ciążącego zadłużenia.
Warto pamiętać, że składniki majątkowe, które zostaną zajęte przez komornika, mogą zostać sprzedane na licytacji, a uzyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na spłatę długu wierzyciela. W Polsce działa wiele kancelarii, takich jak na przykład komornik struk-zielińska Praga. Ich poszukiwanie nie jest trudnym zadaniem, ponieważ posiadają one własne strony internetowe ze szczegółowymi opisami usług, ogłoszeniami o licytacjach oraz innymi informacjami istotnymi zarówno dla wierzycieli, jak i dłużników.
Sorry, the comment form is closed at this time.