Jak zwalczać chwasty w kukurydzy? - DomatPLUS
16636
post-template-default,single,single-post,postid-16636,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Jak zwalczać chwasty w kukurydzy?

Jak zwalczać chwasty w kukurydzy?

Uprawa kukurydzy może przynosić dużo korzyści w rolnictwie, obecnie ich udział w plonach w naszym kraju jest coraz wyższy, a rolnicy z chęcią sadzą różne odmiany kukurydzy.

Oczywiście duża popularność kukurydzy wynika z jej wielkości, a duże kolby z nasionami pozwalają na otrzymywanie wysokich plonów z niewielkich areałów. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę na fakt, że łodygi i liście można także wykorzystać na paszę, są także wykorzystywane w przemyśle papierniczym. Zatem kukurydza może być wykorzystana praktycznie w całości, możemy liczyć na wiele korzyści z uprawy kukurydzy. Oczywiście najczęściej kukurydza jest hodowana ze względu na możliwość pozyskania mąki kukurydzianej, która jest bardzo zdrowym produktem. Warto zwrócić uwagę, iż mąka kukurydziana nie zawiera glutenu, dlatego też jest często stosowana przez osoby alergiczne, jest to produkt uznawany za bardzo zdrowy. Jednak aby otrzymywać odpowiednie plony z kukurydzy, należy zwrócić uwagę, iż jest ona zagrożona różnego rodzaju chwastami. W naszym kraju w uprawach kukurydzy możemy znaleźć kilkadziesiąt różnych rodzajów chwastów, dlatego też może być to bardzo poważny problem.

Jak zwalczać chwasty w kukurydzy?

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż kukurydza posiada długi okres wegetacyjny, dlatego też musimy pamiętać o odpowiednim środkach ochrony roślin.

Obecnie możemy znaleźć różnego rodzaju środki ochrony roślin, które pozwalają na hamowanie rozrostu chwastów, jest to bardzo istotne z tego powodu, iż chwasty mogą w okresie wiosennym, w okresie kiełkowania i pierwszego wzrostu roślin uprawnych, nie dopuszczać odpowiedniej ilości światła słonecznego dla naszych plonów. Oczywiście warto także zwrócić uwagę, że chwasty będą pobierały duże ilości wody i składników mineralnych z gleby. Wówczas gleba będzie uboższa w składniki odżywcze, nasze plony będą znacznie niższe, dlatego też warto zwrócić na to szczególną uwagę. Obecnie możemy zastosować różnego rodzaju środki chwastobójcze, stosowane w różnych fazach rozwoju rośliny, zwalczanie chwastów w kukurydzy obecnie jest znacznie ułatwione ze względu na możliwość zastosowania selektywnych środków chwastobójczych, które nie wyrządzają kukurydzy żadnych szkód, natomiast bardzo skutecznie usuwają chwasty.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.