Modne schody drewniane w nowoczesnym stylu. Sprawdź te modele! - DomatPLUS
16684
post-template-default,single,single-post,postid-16684,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Modne schody drewniane w nowoczesnym stylu. Sprawdź te modele!

Modne schody drewniane w nowoczesnym stylu. Sprawdź te modele!

Schody nowoczesne mogą być wykonane z różnych materiałów.

Do ich wykonania wykorzystuje się również drewno. Sprawdź przegląd niebanalnych schodów nowoczesnych, które mogą zagościć także w Twoim domu!

1. Schody dywanowe
Jednym z najpopularniejszych typów schodów nowoczesnych są schody dywanowe, które można zamówić w wielu wariantach. Takie nowoczesne schody drewniane wyróżniają się swoją niebanalną konstrukcją – nie mają podpór i przymocowane są tylko do ściany, dając efekt unoszenia się w powietrzu.

Schody dywanowe wyglądają efektownie wtedy, gdy wykonane są z naturalnego drewna. Nadaje im ono ciepły, przytulny wygląd, a przy tym powoduje, że cała konstrukcja może prezentować się tak zachwycająco.

2. Schody kręcone
To rodzaj schodów dedykowanych do najmniejszych wnętrz, ponieważ zabierają mało miejsca. Wykonane z drewna nowoczesne schody drewniane są przy tym bardzo eleganckie, dlatego mogą one kapitalnie nadawać się do małych domów, mieszkań dwukondygnacyjnych urządzonych w nowoczesnym, gustownym stylu.

3. Schody wstęgowe
Wśród modnych schodów nowoczesnych na uwagę zasługują również schody wstęgowe. Tego typu schody wyróżniają się opływowymi kształtami biegu oraz balustrady. Dzięki temu przypominają wijącą się wstęgę.

Modne schody drewniane w nowoczesnym stylu. Sprawdź te modele!

Do wykonania schodów wstęgowych stosuje się materiały jak:

– drewno dębowe
– drewno bukowe
– drewno egzotyczne

4. Schody ze szklaną balustradą
Aby podkreślić nowoczesny wygląd konstrukcji schodów drewnianych, można dobrać do nich szklane balustrady. Takie połączenie prezentuje się bardzo szykownie w nowoczesnych wnętrzach.

Do wykonania szklanej balustrady wykorzystuje się specjalne szkło hartowane, które jest bardziej odporne na rozbicie niż zwykłe szkło. W efekcie takie konstrukcje są również wytrzymałe i mogą służyć bez przeszkód na lata.

5. Schody z metalową balustradą
Nowoczesny efekt daje także połączenie schodów drewnianych wraz z balustradą wykonaną z metalu. Wtedy nowoczesne schody drewniane mogą uzyskać modny teraz efekt loft, czyli przemysłowy.

Więcej pomysłów na modne nowoczesne schody drewniane można znaleźć już teraz na stronach internetowych ich producentów.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.