Domy z drewna w nowoczesnej technologii - DomatPLUS
17438
post-template-default,single,single-post,postid-17438,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Domy z drewna w nowoczesnej technologii

Domy z drewna w nowoczesnej technologii

Domy z drewna jeszcze do niedawna kojarzone były z zabudową górską lub letniskową. Rozwój technologii na przełomie XX i XXI wieku wprowadził do branży budowlanej nowe rozwiązania na poziomie konstrukcji, czasu budowy, a także ekologii. Wszystkie te elementy sprawiły, że w krajach rozwiniętych producenci drewnianych domów zaoferowali nową jakość nie tylko w zakresie prywatnych obiektów, ale również użyteczności publicznej. Dzięki temu, że prefabrykowane płyty powstają z dala od placu budowy, a zarazem stosuje się je również w formie hybrydowej, okazało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by powstawały wysokie wieżowce, spełniające wszelkie normy bezpieczeństwa.

Domy z drewna CLT

Konstrukcje drewniane CLT nadają się w każdym możliwym scenariuszu budowlanym. Powstają dzięki temu całoroczne domy oraz obiekty bez pozwolenia na budowę (do 35 m2 i 70 m2). Przy czym w tym drugim wariancie mniejsze zabudowanie może być eksploatowane przez 180 dni w roku. Nie więcej. W tym drugim modelu dopuszczalne jest zamieszkiwanie przez cały rok. Wniosek z tego płynie jednoznaczny. Płyty CLT odpowiadają na wszelkie potrzeby, związane z posiadaniem własnego, upragnionego domu z drewna. Są szczelne, bezpieczne, energooszczędne i pozwalają na dowolne wykończenie wnętrza. Możliwość dokładnego zaprojektowania płyt dzięki takim maszynom, jak CNU eliminuje błędy i niedoskonałości. W fabrycznych warunkach otrzymujemy precyzyjnie wykonane konstrukcje.

Domy z drewna od projektu do realizacji

Istotne znaczenie ma tutaj projektowanie domów z drewna CLT. W polskich warunkach wyspecjalizowano się w tym zakresie i obecnie jest wiele firm, oferujących nie tylko gotowy projekt, ale również wykonanie domu z drewna. Ma to istotne znaczenie dla osób, które planują budowę własnego domu. Jedna firma, która od początku do końca zajmie się planowaniem, a potem realizacją, zaoszczędza nasz czas, pieniądze. Nie potrzebujemy wielu pośredników, ani dodatkowych doradców. Wszystkie niezbędne szczegóły jesteśmy w stanie omówić na bieżąco z profesjonalnym zespołem. Warto, wybierając wykonawcę, przejrzeć najpierw realizacje i gotowe projekty. Bardzo często firmy mają w swojej ofercie gotowe rozwiązania, które można dopracować zgodnie z naszymi potrzebami.

Domy z drewna, czyli nowoczesny wybór

Jak wynika z tego krótkiego opisu, domy z drewna odpowiadają na współczesne wyzwania. Są proekologiczne, dają szeroki wachlarza rozwiązań i coraz częściej są pierwszym wyborem osób, które szukają odpowiedniego mikroklimatu, zdrowszego trybu życia i oszczędniejszej eksploatacji. Zielone światło w prawie budowlanym, jak i pozytywne doświadczenie wielu krajów pozwalają z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że drewno, jako materiał budowlany wróciło do łask dzięki nowoczesnej technologii.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.