Kuchenne suszarki do naczyń - DomatPLUS
17216
post-template-default,single,single-post,postid-17216,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Kuchenne suszarki do naczyń

Kuchenne suszarki do naczyń

W każdej kuchni potrzebna jest suszarka do naczyń, często znajduje się w szafce nad zlewem lub też stoi na blacie.

Służy do zbierania wody z mokrych naczyń oraz sztućców. Często są to suszarki metalowe lub też wykonane z plastiku. Obecnie coraz częściej stosuje się suszarki do naczyń do szafki, które dobrze pasują do kompletów meblowych. Stosuje się modele wysuwane, które umożliwiają łatwy dostęp.

Kuchenne suszarki do naczyń

Chromowane suszarki do naczyń do szafki

Najbardziej popularne są modele ze stali nierdzewnej, dzięki temu charakteryzują się wysoką trwałością, kosze mogą być przystosowane do przechowywania talerzy, szklanek. Dzięki temu możemy wyjąć naczynia ze zmywarki i od razu ułożyć na suszarce. Wygodne prowadnice pozwalają na łatwe domykanie szafek, z pewnością jest to rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić wiele miejsca w naszej kuchni. Suszarki mogą być wyposażone w różne półki w zależności od potrzeb, dodatkowo możemy dobrać szerokość od 40 do 80 cm. W ten sposób dopasujemy je łatwo do standardowych zestawów meblowych, zastosujemy odpowiednie prowadnice.

Suszarka do naczyń powinna posiadać także dolną tacką do zbierania wody, która powinna być wyjmowana, aby łatwiej można było ją wyczyścić. Wielu producentów stosuje suszarki chromowane, które charakteryzują się wysoką trwałością. Możemy wybrać modele przeznaczone do szafki wiszącej o szerokości 80 cm, zestaw będzie składał się z dwóch półek na talerze oraz tacki. Montaż jest bardzo łatwy, wystarczy nawiercić otwory w szafce, przykręcić zestaw po obu stronach. Wykorzystanie metalu nierdzewnego jest bardzo dobrym pomysłem ze względu na łatwość utrzymania czystości, tacka jest wyjmowana, dzięki czemu możemy opróżnić ją z wody. Jedna z półek przystosowana jest do talerzy, natomiast na drugiej możemy trzymać szklanki, kubki czy też miseczki.

Sklepy z wyposażeniem dla kuchni mogą zaoferować różne suszarki do naczyń do szafki. Możemy dobrać szerokość odpowiednio do szerokości naszych mebli, może być to suszarka, którą umieścimy nad zlewem, lub też suszarka przeznaczona do szafek wysuwanych. Możemy wybrać różne półki, tacki, są to modele ze stali nierdzewnej, które doskonale sprawdzają się w każdej kuchni.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.