Kiedy wskazana jest psychoterapia dziecka? - DomatPLUS
17256
post-template-default,single,single-post,postid-17256,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Kiedy wskazana jest psychoterapia dziecka?

Kiedy wskazana jest psychoterapia dziecka?

Większość rodziców chce wiedzieć, czy zachowanie ich dziecka mieści się w normie, czy też jest oznaką poważniejszego problemu, czy dziecko skorzystałoby na fachowym poradnictwie, jakie można uzyskać podczas psychoterapii.

Nikt nie chce, aby jego dziecko niepotrzebnie cierpiało, wiele sytuacji powoduje u rodziców poczucie bezradności, zaniepokojenia, warto wtedy zdecydować się na wizytę u terapeuty, który pomoże ocenić zachowanie dziecka i znaleźć przyczyny nieprawidłowości.

Kiedy wskazana jest psychoterapia dziecka?

Psycholog dziecięcy może pomóc z rozwiązaniu wielu problemów

Każde dziecko jest inne, ma różne potrzeby i wzorce zachowania, dlatego to, co jest typowe dla jednego dziecka, może nie dotyczyć innego. Z pewnością rodzic zna swoje dziecko i jeśli zauważa zmiany w jego zachowaniu, które są niepokojące i nie są tymczasowe, warto najpierw porozmawiać z nauczycielami, którzy często mogą rzucić światło na to, co się dzieje w szkole i pomóc zdecydować, czy wskazana będzie terapia dziecka.

Mogła nastąpić nagła zmiana sytuacji rodziny, taka jak separacja, żałoba, narodziny nowego dziecka lub przeprowadzka, z którą dziecko nie umie sobie poradzić. Jeśli zauważysz, że twoje dziecko ma niewyjaśnione lub nietypowe bóle głowy lub brzucha, problemy ze snem lub niepokojące zachowanie, możesz porozmawiać z lekarzem rodzinnym, który może być w stanie określić, czy przyczyna jest fizyczna czy emocjonalna. Wtedy będziesz miał lepsze rozeznanie, czy terapia jest rozsądną opcją.

Jeśli problem twojego dziecka wpływa na jego zdolność do codziennego funkcjonowania lub jego zachowanie negatywnie wpływa na relacje w rodzinie czy w otoczeniu szkolnym, może to być niepokojące. Może nam wtedy pomóc terapia i psycholog dziecięcy Warszawa to miasto, gdzie znajdziemy wiele gabinetów psychoterapeutycznych, które zajmują się problemami dzieci w różnym wieku. Terapia może pomóc dzieciom i nastolatkom rozwinąć odporność i sposoby radzenia sobie z problemami i stresującymi sytuacjami, uświadomić sobie swoje mocne strony i nauczyć się, jak kontrolować emocje.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.