Jak przycinać drzewka ozdobne? - DomatPLUS
16583
post-template-default,single,single-post,postid-16583,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Jak przycinać drzewka ozdobne?

Jak przycinać drzewka ozdobne?

Wydawać by się mogło, że przycinanie drzewek nie jest trudne, ale jak się temu przyjrzymy to trzeba się trzymać pewnych zasad.

Wtedy będą najlepsze efekty i nasze drzewka nie będą chorować. Jeśli zbyt mocno obetniemy drzewko, ale zrobimy to w niewłaściwym momencie to narobimy sobie sporo szkód, a na pewno tego nie chcemy. Drzewko dobrze przecięte rośnie o wiele bardziej bujnie. Do tego jest zdrowsze i bardziej odporne na szkodniki, które będą drzewko atakowały. Regularne przycinanie to kucz do sukcesu. To jak będziemy ciąć i kiedy będzie zależne od tego, jakie mamy gatunki roślin. Każda z nich może mieć inne potrzeby, dlatego trzeba mieć tutaj doświadczenie. Najlepszym rozwiązaniem będzie odcinanie gałęzi, które są obumarłe albo złamane. Wtedy pozbędziemy się tego, co roślinie nie jest już potrzebne. Z korony drzewek trzeba usuwać cienkie i słabe pędy, które dodatkowo się krzyżują. Wtedy roślina prezentuje się o wiele lepiej, ale i jest zdrowsza. Leczenie roślin jest bardzo trudne i często kończy się niestety ich całkowitym zmarnowaniem. To, dlatego lepiej działać teraz, kiedy jeszcze nie jest za późno.
Jeśli mamy krzew ozdobne kwiatowe to trzeba zabrać się za cięcie po ich kwitnieniu. Jak przycinać drzewka ozdobne?

Jeśli będziemy ciąć rośliny w połowie lata to można liczyć na to ze będzie większa liczba pąków kwiatowych.

Dla roślin iglastych nie zaleca się cięcia leczniczego. Lepiej nie ryzykować żeby nie narobić sobie szkód. Gałązki roślin tnie się w odległości od czterech do sześciu milimetrów od paką liściowego. Na pielęgnacji ogrodów trzeba się znać. Jeśli przycinanie drzewek ozdobnych wykonamy prawidłowo to będą z tego same pozytywne skutki. Chcemy mieć ogród, który będzie piękny? W takim razie trzeba przestrzegać zasad. Wtedy nie zaszkodzimy roślinie, ale jej bardzo skutecznie pomożemy. Na tym powinno nam bardzo zależeć. Jeśli nie radzimy sobie sami z podcinaniem drzewek to lepiej tego nie robić. Bez doświadczenia i odpowiednich narzędzi można zniszczyć rośliny i to bezpowrotnie, a tego nie chcemy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.