Prawo jazdy – jak wybrać szkołę jazdy oraz jak przebiega kurs? - DomatPLUS
17293
post-template-default,single,single-post,postid-17293,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-37
 

Prawo jazdy – jak wybrać szkołę jazdy oraz jak przebiega kurs?

Prawo jazdy – jak wybrać szkołę jazdy oraz jak przebiega kurs?

Aby móc przystąpić do egzaminu na prawo jazdy, musimy wcześniej ukończyć kurs. Ma on za zadanie przygotować kursanta do egzaminów. Kurs trwa dość długo, dlatego warto rozważnie wybrać szkołę, w której go ukończymy. W jaki sposób wybrać szkołę jazdy oraz czego możemy spodziewać się na kursie prawa jazdy?

Wybór szkoły nauki jazdy

Wybór dobrej szkoły nauki jazdy jest bardzo ważny. Dlatego należy sprawdzić kilka rzeczy przed dokonaniem ostatecznej decyzji. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na opinie interesujących nas szkół. Można je sprawdzić na internecie lub zapytać znajomych, którzy już to prawo jazdy zdobyli. Da nam to cenne informacje oraz pozwoli zawęzić obszar poszukiwań szkoły.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie poziomu zdawalności takiej szkoły. Logiczne jest, że jeżeli szkoła posiada duży wynik zdawalności, to znaczy, że kursanci są dobrze przygotowywani przez instruktorów.

Warto również odwiedzić poszczególne szkoły i samodzielnie poznać instruktorów. Dobrze jest dowiedzieć się również jakimi samochodami dysponuje dana szkoła oraz czy posiada swój własny plac manewrowy. Nauka jazdy na nowym samochodzie zdecydowanie będzie przyjemniejsza, a własny plac manewrowy oszczędzi czasu, który podczas jazd jest bardzo ważny.

Co potrzebujemy, aby zapisać się na kurs w szkole jazdy?

Zanim zapiszemy się na kurs, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejszą, bez której nie zapiszemy się do szkoły jest profil kandydata na kierowcę (PKK). W celu wyrobienia go musimy udać się do lekarza, który po przeprowadzonym badaniu wyda oświadczenie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Kolejnym krokiem jest wizyta u fotografa w celu zrobienia zdjęcia. Z dwoma tymi dokumentami udajemy się do wydziału komunikacji, gdzie wyrabiamy PKK.

Jak przebiega kurs prawa jazdy?

Kurs prawa jazdy składa się z dwóch części, pierwszą z nich jest kurs teoretyczny, a drugą praktyczny. Kurs teoretyczny trwa 30 godzin. Podczas tej części kursu wykładowcy uczą kursantów o zasadach jazdy samochodem, przepisach drogowych oraz znakach. Pod koniec kursu, obowiązkowo każdy z kursantów musi przejść kurs pierwszej pomocy, który organizowany jest przez wykształconą do tego celu osobę.

Po ukończeniu kursu teoretycznego, kursant przechodzi do części praktycznej. Składa się ona z 30 godzin. Podczas kursu praktycznego kursant uczy się podstaw jazdy samochodem, manewrów, zachowywania ostrożności oraz wszystkiego co potrzebne do bezpiecznego poruszania się samochodem. Po ukończeniu kursu, osoba zdająca może zapisać się na egzamin w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego.

Jeżeli interesuje nas egzamin na prawo jazdy, to warto sprawdzić ofertę kurs na prawo jazdy w Warszawie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.